KTM adventure 790 (Nr 7555724)

KTM adventure 790
Waga
Sztuk
KTM adventure 790
Długość
170 cm
180 kg
1
Łączna waga:
180 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Belgia, Region Flamandzki, Tienen

Od 1 paź 2021 do 31 gru 2021

Adres i termin dostawy

Japonia, Prefektura Kagoshima, Kagoshima

Od 28 mar 2022 do 8 kwi 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się na ogół trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - wszakże tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, bowiem mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.