(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

ktm adventure 990 (Nr 6437636)

ktm adventure 990

Marka i model:

ktm adventure 990

Waga w kg (łączna):

220

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2410.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

5 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

12 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - jednakże tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.