KTM adventure 990 (Nr 6530040)

KTM adventure 990
Waga Sztuk:
KTM adventure 990
Długość
235 cm
209 kg
1
Łączna waga: 209 kg
Dystans: 9894 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

30 gru 2020

Adres i termin dostawy

Rosja, Obwód Amurski, Svobodny

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się ogólnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - jednakże tylko pozornie. Należycie zamocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.