(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

KTM adventure S (Nr 5351306)

Marka i model:

KTM adventure S

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 789.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Neumarkt In Der Oberpfalz

Od 24 lis 2019 do 30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Saint-Ouen

30 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na całkiem trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie pozornie. Należycie umocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne są cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, bowiem mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.