(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-26 17:54

Ktm duke (Nr 2753500)

Ktm duke

Marka i model:

Ktm duke

Waga w kg (łączna):

170.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2016.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się stosunkowo nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - chociaż tylko pozornie. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Perpignan, Francja

5 cze 2018

Adres i termin dostawy

Tuliszów, Polska

Termin elastyczny