Ktm duke (Nr 5981971)

Ktm duke

Marka i model:

Ktm duke

Waga w kg (łączna):

300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1435.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 30 kwi 2020 do 1 cze 2020

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Lucerna, Lucerna

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na dość trudne do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak tylko pozornie. Odpowiednio przymocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.