(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ktm duke 125 (Nr 4838290)

Ktm duke 125

Marka i model:

Ktm duke 125

Waga w kg (łączna):

127.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 802.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Eivissa

Od 2 wrz 2019 do 6 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, El Viso Del Alcor

Od 9 wrz 2019 do 13 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się stosunkowo nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - jednak jedynie złudnie. Dobrze umocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.