(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ktm Duke 125 (Nr 5294498)

Ktm Duke 125

Marka i model:

Ktm Duke 125

Waga w kg (łączna):

130

Budżet zlecenia [€]:

60

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 298.00 km

Adres i termin nadania

Andora, Andorra, Andorra La Vella

10 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Aragonia, Saragossa

15 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się na ogół nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - jednak jedynie pozornie. Odpowiednio umocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.