(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

KTM Duke 125 (Nr 5540783)

KTM Duke 125

Marka i model:

KTM Duke 125

Waga w kg (łączna):

127

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3370.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 15 gru 2019 do 29 gru 2019

Adres i termin dostawy

Ukraina, Obwód Odeski, Odessa

Od 19 sty 2020 do 26 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się ogólnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko na pozór. Dobrze przymocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.