(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

KTM DUKE 125 (Nr 7049516)

KTM DUKE 125
Waga
Sztuk
KTM DUKE 125
Długość
200 cm
140 kg
1
Łączna waga:
140 kg
Dystans
1150 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Kent, Sandwich

Od 15 gru 2020 do 22 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Tuplice

Od 15 gru 2020 do 26 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - jednak tylko pozornie. Odpowiednio przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.