KTM Duke 125 (Nr 7598016)

KTM Duke 125
Waga
Sztuk
KTM Duke 125
Długość
202 cm
150 kg
1
Łączna waga:
150 kg
Dystans
1470 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Lubawa

Od 3 maj 2021 do 7 maj 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Gera Lario

Od 14 maj 2021 do 20 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na dosyć ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak tylko złudnie. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, gdyż mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.