Ktm duke 2 600ccm (Nr 7274866)

Ktm duke 2 600ccm
Waga
Sztuk
Ktm duke 2 600ccm
Długość
189 cm
165 kg
1
Łączna waga:
165 kg
Dystans
2621 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Münster

Od 27 mar 2021 do 8 sie 2021

Adres i termin dostawy

Maroko, Pachalik De Tanger طنجة, Tanger ⵟⴰⵏⵊⴰ طنجة

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże tylko pozornie. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.