KTM Duke 390 (Nr 6021203)

KTM Duke 390

Marka i model:

KTM duke 390

Waga w kg (łączna):

153

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Filipiny, Metro Manila, Caloocan

Od 5 maj 2020 do 25 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne towary, które wydają się na ogół trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - aczkolwiek jedynie pozornie. Bezbłędnie przymocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie dwie, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.