KTM Duke III 690 (Nr 7586899)

KTM Duke III 690
Waga
Sztuk
KTM Duke III 690
Długość
200 cm
150 kg
1
Łączna waga:
150 kg
Dystans
288 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Genewa, Genewa

10 maj 2021

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Zurych, Zurych

11 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie ładunki, które wydają się względnie niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednakże jedynie na pozór. Dobrze przymocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, gdyż dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.