(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-12-26 12:49

Ktm exc 250

(Nr 2242158)
Ktm exc 250

Marka i model:

Ktm exc

Waga w kg (łączna):

150.00

Dystans: 305.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - jednakże tylko na pozór. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez jednej rysy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

     Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Kargowa, 66-120, Polska

27 gru 2017

Adres i termin dostawy

Łask, 98-100, Polska

27 gru 2017