(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

KTM EXC 250 (Nr 5982499)

Marka i model:

KTM EXC 250

Waga w kg (łączna):

100

Liczba sztuk:

1

Dystans: 103.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Warzyn Pierwszy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Starachowice

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie złudnie. Bezbłędnie umocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, gdyż mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.