(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

ktm exc 300 (Nr 6238108)

ktm exc 300

Marka i model:

ktm exc 300

Waga w kg (łączna):

120

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3614.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Od 7 sie 2020 do 31 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Canarias, Lanzarote

Od 7 sie 2020 do 30 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na dosyć ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże jedynie złudnie. Bezbłędnie umocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.