ktm exc 450cc (Nr 6380056)

Marka i model:

ktm exc 450

Waga w kg (łączna):

110

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londres

14 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Peru, Lima, Lima

14 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak tylko złudnie. Poprawnie umocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie 2, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.