(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

KTM EXC-F (Nr 5410478)

Marka i model:

KTM EXC-F

Waga w kg (łączna):

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 978.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Trebujena

Od 8 lis 2019 do 9 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 11 lis 2019 do 15 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się na ogół nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko pozornie. Należycie umocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie dwie, ponieważ mają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.