(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ktm exc f 350 enduro (Nr 6122639)

Marka i model:

Ktm exc f 350cc

Waga w kg (łączna):

98

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1035.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Skåne Län, Klippan

26 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Łódź

30 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie pozornie. Dobrze przymocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.