KTM EXC125 (Nr 6023610)

Marka i model:

KTM

Waga w kg (łączna):

100

Budżet zlecenia [€]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 735.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Huétor Vega

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, La Rioja, Ezcaray

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - wszakże jedynie na pozór. Należycie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko 2, bowiem mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.