KTM EXC500 (Nr 5675495)

KTM EXC500

Marka i model:

KTM EXC500

Waga w kg (łączna):

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2878.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gruzja, Adżaria, Batumi

Od 3 wrz 2020 do 4 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - jednak jedynie na pozór. Prawidłowo umocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie 2, bowiem mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.