KTM RC 125 (Nr 7111692)

KTM RC 125
Waga
Sztuk
KTM RC 125
Długość
200 cm
139 kg
1
Łączna waga:
139 kg
Dystans
8556 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Pakistan, Terytorium Stołeczne Islamabadu, Islamabad

Od 9 lip 2021 do 12 lip 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, County Dublin

Od 12 lip 2021 do 1 wrz 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - niemniej jednak tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.