(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

ktm rc 390 (Nr 4800864)

ktm rc 390

Marka i model:

Ktm rc390

Waga w kg (łączna):

147.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1089.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Schopfheim

2 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Viladecans

6 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż tylko pozornie. Bezbłędnie zamocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie 2, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.