(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

KTM RC 390 (Nr 6760553)

KTM RC 390
Waga
Sztuk
KTM RC 390
Długość
200 cm
149 kg
1
Łączna waga:
149 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, New York City, Nowy Jork

Od 6 cze 2021 do 7 cze 2021

Adres i termin dostawy

Argentyna, Autonomous City Of Buenos Aires, Buenos Aires

Od 14 cze 2021 do 15 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się dość niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż tylko na pozór. Właściwie przymocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, gdyż mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.