KTM RC 390 (Nr 7830470)

KTM RC 390
Waga
Sztuk
KTM RC 390
Długość
200 cm
149 kg
1
Łączna waga:
149 kg
Dystans
6181 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Abu Zabi, Abu Zabi

Od 1 sty 2022 do 1 lut 2022

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak jedynie złudnie. Dobrze przymocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne są cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.