(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

KTM rc125 (Nr 4646539)

KTM rc125

Marka i model:

KTM rc125

Waga w kg (łączna):

150.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2479.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Essen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Malta, Malta, Valletta

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się całkiem trudne do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednak tylko na pozór. Prawidłowo umocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko dwie, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.