Ktm super adventure (Nr 5873786)

Ktm super adventure

Marka i model:

Ktm super adventure

Waga w kg (łączna):

215

Budżet zlecenia [€]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3764.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, County Dublin

18 maj 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Aetolia-Acarnania Regional Unit, Nafpaktos

5 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na dosyć trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże jedynie złudnie. Właściwie umocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.