KTM SUPER ADVENTURE 1290 S (Nr 7569713)

KTM SUPER ADVENTURE 1290 S
Waga
Sztuk
KTM SUPER ADVENTURE 1290 S
Długość
150 cm
220 kg
1
Łączna waga:
220 kg
Dystans
3967 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Castilla-La Mancha, Guadalajara

Od 1 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Ankara, Güvenevler

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się względnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - jednak jedynie na pozór. Należycie zamocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.