(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

ktm sx 200 (Nr 6903008)

Waga Sztuk
ktm sx 200
Długość
220 cm
100 kg
1
Łączna waga: 100 kg
Dystans 412 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Przegaliny Małe

Od 26 lis 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Bulowice

Od 26 lis 2020 do 30 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na dość niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - wszakże tylko na pozór. Należycie przymocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.