(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

KTM SX 250 2T (Nr 4992338)

KTM SX 250 2T

Marka i model:

KTM SX 250 2T

Waga w kg (łączna):

100.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 752.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kantabria, Santa Cruz De Bezana

Od 2 gru 2019 do 4 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie towary, które wydają się dość trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Prawidłowo umocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.