(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-08-28 15:23

Ktm sxf, 2 YZ and Crf 450

(Nr 1991963)

Marka i model:

Ktm sxf, 2 YZ and Crf 450

Waga w kg:

480.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2002.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motory i skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednak tylko pozornie. Właściwie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi rzeczami.

    Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

     Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

East Ham, Wielka Brytania

18 wrz 2017

Adres i termin dostawy

Braga, Portugalia

25 wrz 2017