ktm125 duke (Nr 5949801)

ktm125 duke

Marka i model:

KTM Duke 125

Waga w kg (łączna):

128

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2243.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Norfolk, Great Yarmouth

Od 21 maj 2020 do 27 maj 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Santarém District, Tomar

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak tylko złudnie. Prawidłowo przymocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie 2, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.