ktm125 duke (Nr 5949816)

ktm125 duke

Marka i model:

ktm duke 125

Waga w kg (łączna):

128

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2243.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Norfolk, Great Yarmouth

Od 1 maj 2020 do 30 maj 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Santarém District, Tomar

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - jednakże tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne są cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.