Ktm1290 (Nr 4917090)

Ktm1290

Marka i model:

Ktm1290

Waga w kg (łączna):

200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2563.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater London, London Colney

3 cze 2020

Adres i termin dostawy

Rumunia, Sector 2, Bukareszt

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się dość niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - jednak jedynie złudnie. Właściwie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, gdyż mają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.