(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ktm250 (Nr 5703714)

Marka i model:

Ktm250

Waga w kg (łączna):

1100

Liczba sztuk:

10

Dystans: 1722.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Kent, Royal Tunbridge Wells

12 lut 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Umbria, Perugia

14 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko pozornie. Poprawnie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.