(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

ktm790 (Nr 5386622)

ktm790

Marka i model:

KTM 790 Adventure R

Waga w kg (łączna):

190

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 325.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 13 lis 2019 do 14 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Żnin

Od 15 lis 2019 do 16 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się stosunkowo ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże jedynie złudnie. Odpowiednio umocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.