(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kultywator (Nr 7221522)

Długość [m]:

4.2

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

1800

Typ usługi:

Tylko transport

Dystans: 899.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Brabancja Północna, Moerdijk

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Goleniów

Termin elastyczny


Transport maszyn i sprzętu

Transport maszyn lub sprzętu wymaga praktyki ze strony przewoźnika, który musi kompetentnie ochronić urządzenie, żeby uniknąć różnego rodzaju awarii, zarysowań i wgnieceń. Do najczęściej zlecanych przesyłek w kategorii transport maszyn i sprzętu wymienia się: spawarki, młoty, schładzarki, przesiewacze, stelaże, sprzęt medyczny, piece, urządzenia czyszczące, suszarnie oraz dużo innych.

Koszt przewozu urządzeń lub sprzętu

Cena transportu maszyn lub sprzętu jest związana przede wszystkim od wymiarów i wagi przedmiotu, a dodatkowo od odległości od miejsca załadunku do miejsca rozładunku. Często transport urządzeń jest przewozem ponadgabarytowym i wymaga należytych certyfikatów jak również profesjonalnej wiedzy ze strony firmy transportowej. W Polsce śr. cena  transportu maszyn kosztuje 1,28 zł/km. Orientacyjnie np., przewóz urządzenia wulkanizacyjnego w obrębie Polski to koszt 0,84-2,93 zł za kilometr. Przewóz lady chłodniczej na terenie Polski związane jest z wydatkiem około 1,02 zł/km.

Cena przewozu maszyn i sprzętu poza teren Polski

Głównymi kierunkami w europejskim przewozie maszyn lub sprzętu są Niemcy oraz Anglia. Średni koszt przewozu maszyn i sprzętu na jeden kilometr na trasie Polska – Anglia jest wydatkiem około 0,70 zł. Przykładowo, transport spawarki na trasie Polska – Anglia będzie kosztował blisko 0,23 zł/km. Tymczasem na odcinku Polska – Niemcy za transport maszyn będzie kosztował niecałe 0,95 zł/km. Na tej trasie za transport urządzenia typu oklejarka kosztuje średnio 1,18 zł za kilometr, a transport frezarki to cena niecałe 0,54 zł za kilometr.