(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

kuter (Nr 7586335)

kuter
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
kuter
2000 x 900 x 450 cm
18000 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Łączna waga:
18000 kg
Dystans
174 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Darłówko

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod hasłem „łódź” mieści się szerokie pasmo różnego rodzaju pojazdów pływających. Rozpoczynając od mniejszych, jak: kajaki, małe łódki, czy też większych jak: żaglówki. Przy przewozie żaglówek, w głównej mierze tych dużych, najważniejszą sprawą jest ich waga. Przewoźnik, który zdecyduje się na taki przewóz łodzi, musi zdawać sobie sprawę z faktu czy ładunek przekroczy 3,5 tony. W momencie, kiedy dojdzie do przekroczenia 3,5 tony, firmę transportową obowiązuje system ViaTOLL ,a co za tym idzie, przewoźnik ma obowiązek posiadać w samochodzie narzędzie typu: viaBox.

W trakcie transportu łajby - nie zwracając uwagi na jej rodzaj - dobrą praktyką jest usunąć jak najwięcej przedmiotów nieprzymocowanych, a te które zostaną umocować w taki sposób, żeby się nie ruszały. Warto mieć wiedzę, że rzeczy przemieszczające się mogą zniszczyć łódkę w jakimś stopniu.

Koszt przewozu łodzi czy też jachtu w głównej mierze zależy od wagi, wielkości i trasy. Gdy samemu nie możemy przewieźć łajbę, zalecamy skorzystanie z giełdy transportowej Clicktrans. Trzeba w kategorii: „Łodzie” wystawić za free ogłoszenie, a w bardzo krótkim czasie wieść dotrze do tysiąca przewoźników, którzy przeanalizują wypisany ładunek i wystawią swoje oferty. Dzięki temu w jednym miejscu ma się dostęp do dużej liczby wycen różnych firm transportowych. Czym staranniej jest przedstawiony transport, tym bardziej dopasowana będzie wycena takiego przewozu.

Na przykład, koszt dla kajaka mieści się w przedziale od 0,3 do 0,5 złotych za kilometr. Cena łodzi motorowej średniego rozmiaru, przeważnie zaczyna się od 1,2 złotego za kilometr, a koszt dużego jachtu - to najczęściej widełki od 2,5 do 3 zł/km.