(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kx 65 Kawasaki 2006 (Nr 4487881)

Kx 65 Kawasaki 2006

Marka i model:

Kx 65 Kawasaki

Waga w kg (łączna):

110.00

Budżet zlecenia [€]:

1000

Dystans: 7360.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater London, London Colney

6 lip 2019

Adres i termin dostawy

Ghana, Greater Accra Region, Akra

10 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na względnie trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie na pozór. Należycie umocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.