(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-28 19:25

Kymco

(Nr 2120763)
Kymco

Marka i model:

Kymco

Waga w kg (łączna):

97.00

Budżet zlecenia [€]:

50

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 44.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak jedynie pozornie. Właściwie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez jednej rysy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

     Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Súdwest-Fryslân, Holandia

4 lis 2017

Adres i termin dostawy

Noardburgum, 9257, Holandia

4 lis 2017