(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kymco 125 (Nr 4662908)

Kymco 125

Marka i model:

Kymco súper dink 125

Waga w kg (łączna):

60.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

3 sie 2019

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Nowy Jork, New York City

Od 11 sie 2019 do 13 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się całkiem trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednak tylko pozornie. Dobrze przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, gdyż mają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.