Kymco Agility 125 (Nr 8005533)

Kymco Agility 125
Waga
Sztuk
Kymco Agility 125
Długość
205 cm
120 kg
1
Łączna waga:
120 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Włochy, Liguria, Genua

Od 30 wrz 2021 do 15 paź 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Madera, Funchal

Od 1 paź 2021 do 15 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się ogólnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie złudnie. Należycie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, bowiem posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.