(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-16 21:03

kymco agility 50 (Nr 2711584)

Marka i model:

kymco agility 50

Waga w kg (łączna):

80.00

Budżet zlecenia [zł]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 289.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się całkiem niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - chociaż jedynie na pozór. Należycie przymocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne są cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Jurków Drugi, 99-322, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Jelcz-Laskowice, 55-200, Polska

Termin elastyczny