kymco agility city 125 (Nr 4944266)

kymco agility city 125

Marka i model:

kymco agility city

Waga w kg (łączna):

131.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1038.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 16 wrz 2019 do 19 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 23 wrz 2019 do 26 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na dosyć nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - wszakże jedynie na pozór. Bezbłędnie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie 2, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.