(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kymco Agility City 50cc (Nr 4991054)

Marka i model:

Kymco Agility City 50cc

Waga w kg (łączna):

105

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 597.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Kwidzyn

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Tarnów

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak jedynie złudnie. Prawidłowo zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.