(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kymco BetWin 125 (Nr 4513189)

Kymco BetWin 125

Marka i model:

Kymco BetWin 125

Waga w kg (łączna):

130

Budżet zlecenia [€]:

110

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 587.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Od 19 cze 2019 do 1 lip 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na dosyć trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak tylko na pozór. Dobrze przymocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem dwie, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.