(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kymco CK1 125 (Nr 5206358)

Kymco CK1 125

Marka i model:

Kymco CK1 125

Waga w kg (łączna):

125

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 619.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Sevilla

Od 8 paź 2019 do 8 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Sant Joan D'alacant

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie towary, które wydają się całkiem ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - chociaż jedynie na pozór. Właściwie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.