(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-27 03:49

Kymco Dink

(Nr 2419316)
Kymco Dink

Marka i model:

Cink

Waga w kg (łączna):

130.00

Budżet zlecenia [zł]:

200

Dystans: 377.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na stosunkowo trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko złudnie. Właściwie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Lubliniec, 86-300, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Łęczna, Polska

1 mar 2018