(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kymco Downtown i 125 (Nr 4650004)

Marka i model:

Kymco Downtown i 125

Waga w kg (łączna):

174

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2857.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Esslingen Am Neckar

Od 28 paź 2019 do 31 paź 2019

Adres i termin dostawy

Turcja, Akdeniz Bölgesi, Manavgat

Od 5 lis 2019 do 30 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie towary, które wydają się ogólnie niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - chociaż jedynie złudnie. Prawidłowo umocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.